Hazai pályán kaptak ki a Váctól a Loki kézisei

Sport

A meccs eleje és a hajrá a vendégeké volt, így a Váci NKSE győzelemmel búcsúzott a szezontól, s az is biztos, hogy előrébb végez a tabellán, mint a DVSC SCHAEFFLER.

DVSC SCHAEFFLER–VÁCI NKSE 28–30 (12–16)
Debrecen, 700 néző. V: Felhő, Öcsi

DVSC: Csapó Kyra – Arany 1, KOVÁCS ANNA 11 (2), Tóvizi 2, Hornyák D. 2 (1), VÁMOS 6, Vantara-Kelemen. csere: Giegerich (kapus), Deszpotovics 1, Bordás 2, Petrus 1, Csernyánszki 1, Bánfai 1. Edző: Kudor Kitti.
VÁC: BUKOVSZKY (kapus), Diószegi 2, HÁMORI K. 4, Aron 2, HELEMBAY 4, KÁCSOR 6, SZONDI 4. csere: Bálint A. (kapus), Szabó L. 5 (4), Lakatos, BÁRDY 3, Pálffy. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 12. p.: 3–7. 22. p.: 7–13. 43. p.: 20–21. 51. p.: 22–26. 54. p.: 26–27.
Kiállítások: 12 ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill 4/4

MESTERMÉRLEG
Kudor Kitti: Adtunk harminc perc előnyt a jól játszó vendégeknek, utána sok energiát emésztett fel a felzárkózás, s amikor közel kerültünk ellenfelünkhöz mindig hibáztunk: Nem voltunk élesek, ezt mutatja a rengeteg technikai hiba és kihagyott ziccer.
Szilágyi Zoltán: Az volt az esélyünk, hogy az elejétől jól kézilabdázzunk, lassítsuk a DVSC játékát, párbáljuk megállítani a keresztmozgásait és a lerohanásokat. Nehéz helyzetben voltunk, de nagyot küzdve meg tudtuk nyerni a mérkőzést.