Tízmilliárd forintos hitelkeretet nyitott a CIB Bank olyan vállalkozásoknak, amelyeknél bevételkiesés miatt extra likviditási igények merülnek fel, vagy amelyeknél a megnövekedett készletfelvásárlások finanszírozási szükséglettel társulnak a jelenlegi vírushelyzetben – közölte a pénzintézet.
Mint írták, a gazdasági fellendülés időszakában a bank nem tart ilyen hitelkeretet, a jelenlegi járványhelyzetben viszont jelentős kihelyezhető forrással segíti a magyar gazdaság szereplőit. A CIB Bank külön szabályok szerint bírálja el azokat az igényeket, amelyek közvetlenül a koronavírushoz kapcsolódnak, és célja, hogy segítse meglévő és új ügyfelei üzletmenetét, beruházási és növekedési terveit.
A tízmilliárd forintos hitelkeret speciális célja az átmeneti likviditási hiányok áthidalása alapvetően életképes üzleti modellel rendelkező cégek esetén. Forrása nem speciális, a CIB Bank kész saját forrásból is finanszírozni igényeket, és várakozása szerint legtöbb esetben az MNB új növekedési hitele, az nhp hajrá, vagy más, később bevezetésre kerülő hitelprogramot használnak fel.
A bank tájékoztatása szerint a hitelkeretből már mostanáig közel 3 és fél milliárd forintról döntöttek. A kihelyezhető forrás ügyféligény esetén, a CIB Bank döntésétől függően bármikor tovább bővíthető.
A feltételekről közölték: kiindulásként megvizsgálják a koronavírus-járvány gazdasági hatásait az érintett cégre, illetve az adott ágazat rövid- és középtávú kilátásait, ahogy a cégét is. Fontos szempont, hogy a hitelkeret igénylésével párhuzamosan fedezeterősítésre, a tulajdonosi kötelezettségvállalás erősítésére is sor kerüljön. A fedezeterősítésben nagymértékben támaszkodnak a megjelent Garantiqa készfizető kezességvállalásra.
Kifejezetten a kisvállalkozások számára rendelkezésre áll még egy speciális szolgáltatás is, amivel személyes kontaktus nélkül, a CIB honlapján megtalálható kisvállalkozói hitelajánlat-készítő felületén akár néhány perc alatt megtudhatják, hogy mekkora összegű és milyen hitel felvételére van lehetőségük.
A CIB előrejelzése szerint ugyanakkor más pénzügyi termékek is népszerűvé válnak, legyen szó bármilyen méretű vállalkozásról. A koronavírust övező gazdasági környezetben felértékelődnek a bizalmi törést áthidaló konstrukciók, mint például a faktoring, azaz a vevőkövetelések finanszírozása.
(MTI)