ELTE: a mesterséges intelligencia más a kisgyermekeket is érinti

Egyetem
Az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar hatodik alkalommal rendezte meg Robotika, kódolás kisgyermekkorban című konferenciáját, amelyen ezúttal is több mint száz szakértő vett részt.

Hirdessen nálunk! Megéri!

Nagy Enikő, az Óbudai Egyetem docense az ember-gép interakciókat mutatta be tanulási környezetben, a NAO humanoid robottal kapcsolatos kutatásaik fényében. Ezután Novák Károly tanító, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar munkatársa MI lesz? MI van! – a mesterséges intelligencia használatának lehetőségei az iskolában címmel tartott előadást az utóbbi hónapok slágertémájáról a kisgyermekkorra fókuszálva.

A konferencián A robotika és a kódolás alapjai című fejezetet részletezve bemutatták a tanszék oktatói által készített Digitális kultúra 4. osztályos tankönyvet is: Lénárd András egyetemi docens, a TÓK Digitális Pedagógiai Tanszékének vezetője tartott előadást a kiadvány módszertani megközelítéseiről. Ezután három szekcióban folytatódott a munka: Élményközpontú oktatás, Robotika, kódolás az óvoda világában és Kódolás az iskolában címmel.