A repülőgép-karbantartó Lufthansa Technik új állomást nyit a debreceni nemzetközi repülőtéren – jelentette be a cég vezérigazgató-helyettese hétfőn a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján.
Szomora Sándor elmondta: a karbantartó részleg azért költözik a debreceni légibázisra, mert az szerdától a WizzAir légitársaság második magyarországi bázisrepülőtere lesz, és egy repülőt állandóan Debrecenben állomásoztat a légitársaság.
A Lufthansa Technik, amely a világon 26 ezer embert foglalkoztat, tizenöt éve működik Budapesten, ahol 350 munkatársukkal repülőgép karbantartási és javítási munkát végeznek, beleértve a teljes körű szolgáltatást a napi karbantartástól kezdve egészen a nagyjavításig – részletezte Szomora Sándor megjegyezve, hogy állandó ügyfeleik közé nemcsak a német anyavállalat, a Lufthansa légitársaság gépei tartoznak, hanem a WizzAir, az Austrian a Norwegian és több más külföldi légitársaság számára is végeznek karbantartást Budapesten.
Az induló és érkező repülőjáratok kiszolgálására alkalmas debreceni műszaki állomáson végzik szerdától a WizzAir Airbus 320-as repülőgép forgalmi karbantartását és kiszolgálását, a kezdeti 3-4 fős kiszolgáló személyzetet pedig a repülőtér fejlesztéséhez igazodóan bővítik – közölte a vezérigazgató-helyettes.
Hozzátette: a Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága nemrég újította meg a szerződését a Lufthansa Technik Maintenance Internationallel (LTMI) és a Lufthansa Technik Budapesttel (LTB) a magyar, a romániai és a szlovákiai bázisú flottájának műszaki karbantartási munkáira. Jó hírnek nevezte a jövő szempontjából a 2016. április 11-én induló Lufthansa München-Debrecen menetrend szerinti járat megnyitását.
Herdon István, a debreceni repülőteret működtető XANGA cégcsoport vezérigazgatója hozzátette: 2010 óta hétmilliárd forintot fordítottak a légikikötő infrastruktúrájának fejlesztésére.
Örömmel nyugtázta, hogy a világ egyik legnagyobb és legnagyobb presztízzsel bíró repülőgép javító cége a debreceni nemzetközi repülőtér multimodális logisztikai bázisán nyitott állomást, mivel “ezek a magas szaktudást és kiváló minőséget nyújtó légügyi szolgáltató cégek biztosítják a repülőtér és vonzáskörzete stabil és dinamikus fejlődését”.
Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere szerint a debreceni a régió legdinamikusabban fejlődő repülőtere.
Európa legfontosabb gazdasági és turisztikai metropoliszai, London, Párizs, Brüsszel, Milánó, Eindhoven, Malmő, illetve München lesznek közvetlen légi úton elérhetőek a városból, Münchenben átszállva pedig gyakorlatilag a világ minden pontja elérhető lesz innen – mutatott rá az alpolgármester kiemelve: Debrecen és a kelet-magyarországi régió így nemcsak Európa, hanem a világ légügyi térképére is felkerült, amivel számos gazdasági és turisztikai lehetőség nyílik meg a térség számára.