Szászi Barnabás, az ELTE PPK viselkedéskutatója nemrégiben indította el globális kutatását, amely a boldogság elérésének különböző módszereit vizsgálja. A kutatás célja, hogy feltárja, milyen gyakorlatok és elfoglaltságok járulnak hozzá a boldogsághoz, és ezek a stratégiák hogyan működnek a világ különböző részein.
A kutatás során arra keresnek választ, hogy hol és melyik módszer válik be leginkább, valamint hogy milyen új metodikai megközelítések szükségesek a kérdés pontosabb vizsgálatához.
A kutató elmondta, hogy a boldogság elérésének stratégiáit tanulmányozva számos anyagot átnézett, és az eddigi tapasztalatai alapján egyre kevésbé hitt a népszerű boldogságguruk ajánlásaiban.
A projekt célja, hogy empirikus adatok alapján válaszoljon arra, milyen viselkedésformák beépítése vezethet a pozitív érzelmek növekedéséhez. Kiemelte, hogy a kutatás a rövidtávú pozitív érzelmekre fókuszál, amelyek nem egyenlők a boldogsággal, mivel az egy összetett, hosszú távú állapot.
A kutatás egyik célja, hogy feltérképezze azt, hogy – a tudomány mai állása szerint – melyek azok a viselkedésformák, amiket, ha beépítünk az életünkbe, több pozitív érzelmet fogunk átélni. Az eredmények fontos információkat nyújthatnak a pszichológiai kutatások és a boldogságra törekvő egyének számára világszerte.