Saját versenylovaiknak szurkolhatnak az Állatorvostudományi Egyetem hallgatói

Egyetem

Együttműködési megállapodást írt alá az Egyetem a Bábolna Nemzeti Ménesbirtokkal.  A megállapodás jelentős lépés az állatorvosképzés további sokszínűsítése felé. Az együttműködés célja, hogy hallgatóink számára egyedülálló lehetőségként, közvetlen betekintést nyújtson a versenylovak kezelésébe és gondozásába, gazdagítva hallgatóink gyakorlati tudását.

Az új együttműködés keretében hallgatóink szervezett gyakorlatokon vehetnek részt a Ménesbirtok Dióspusztai Angol Telivér Ménesében, ahol helyi mentorok tartanak majd speciális foglalkozásokat a versenylovakkal kapcsolatos ismeretekről. A megállapodás jól illeszkedik az Egyetem és a Kincsem Park között létrejött egyedülálló együttműködéshez, amelyben a galoppversenyek állatvédelmi szűrővizsgálatait az Egyetem munkatársai végzik.

Külön öröm számunkra, hogy a Ménesbirtok egy már tréningben lévő versenylovat is jelképesen – és díjmentesen – felajánlott az Egyetem hallgatói számára. A Melarris nevű 3 éves pej mén, Dióspusztán született, pályafutása során az Állatorvostudományi Egyetem nevével és színeiben lép majd pályára a hazai és nemzetközi versenyeken. Hallgatóink előzetes egyeztetés és regisztráció után a versenyek után meglátogathatják Melarrist.

Az eseményt Szotyori Nagy Ádám, a Kincsem Park ügyvezető igazgatójának köszöntője nyitotta, majd Prof. Dr. Sótonyi Péter köszönetét fejezte ki Földes Bence, a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Ménesvezetőjének és kiemelte, ez az együttműködés az Egyetem számára milyen nagy jelentőséggel bír:

„A magyar és külföldi hallgatók közelebb kerülhetnek a magyar lovas hagyományokhoz, megismerhetik a versenylovak életét és felkészítését, valamint speciális tartási és egészségmegőrzési szükségleteit.”

Az Állatorvostudományi Egyetem Magyarország egyetlen és Európa harmadikként alapított állatorvosképző intézménye évszázados hagyományokkal rendelkezik az állatorvosi oktatás terén. Intézményünk kiemelt küldetése az állatjóllét mellett az oktatási kutatási tevékenység, és hogy hallgatóinkat gyakorlati tapasztalatok révén minél többféle állatorvosi karrierútra felkészítsük.

Reméljük, hogy Melarris sikereiért együtt szurkolhatunk majd, és ezzel is hozzájárulunk az Állatorvostudományi Egyetem hírnevének öregbítéséhez.

Fotó: Állatorvostudományi Egyetem